TanTeki, a mi teknősünk
Kabalafigura rajzpályázatunk egyik nyertes munkája testesíti meg a kiválasztott teknős figuránkat. További díjazás keretében (Kabalanévadó díj) kapott nevet teknősünk: TanTeki, a bölcs teknős.
TanTeki a játékos tanulás szimbólumává vált, aki képességeinek köszönhetően a problémamentes tanulás szuperhőse lett, hiszen:
- vidám, mert számára játék a tanulás
- szereti a gyerekeket
- sok tantárgyban ügyes
- sokat segít barátainak, ha nehezen megy a tanulás
A teknős szerepe a kultúrában
A teknős figura a különböző kultúrákban is gyakori alak, azonban különböző szerepet tulajdonítanak neki. Például Kínában a sikerhez vezet, és a hagyományok szerint szerencsét hoz. Vietnámi mesékben a teknős páncélja az univerzumhoz hasonlítható, hasi páncélja pedig a Földet jelképezi. A kőből faragott teknősbékák hordozzák azokat a kőtáblákat, amelyekre az első költők, tudósok, orvosok neveit vésték fel. Ezzel az oktatást és a tanulást, a tökéletességet és a hosszú életet is szimbolizálják, szerepet vállalva a kultúra fejlődésében.
Nyugaton főleg a lassúságáról és bölcsességéről híresült el. Ez a két motívum számos magyar mesében is megjelenik (pl.: A teknős és a nyúl). A teknős, akire 100%-osan illik mondásunk: Többet ésszel, mint erővel! Ő a végső győztes, aki mindenki eszén túljár, aki kicselezi a nyulat és a rókát. Továbbá rajzfilmjeinkben is gyakran jelenik meg teknős, erre legjobb példa Dr. Bubó Teknőc Ernője, aki nem éppen gyorsaságáról volt híres.
Kabalafiguránk, TanTeki szintén magában hordozza az oktatás és tanulás jegyeit, azonban nem lassúságról, hanem éppen ellenkezőleg: gyors problémamegoldásról tesz tanúbizonyságot! Ebből a szempontból inkább egy vízi teknőshöz hasonlít: amilyen lassan járnak a szárazföldön, olyan gyorsan mozognak a vízben. De felhozhatjuk példaként a Tini Nindzsa teknősök, akiket egyértelműen fürgeségük segíti.
Már csak egy dolog van hátra: vajon milyen formában képviselje interaktív oktatóanyagainkat
és a játékos tanulás örömét? 🙂
Döntse el Ön! Katt ide!
Kabalafigura rajzpályázat díjátadója
2014. február 8-án került sor első önálló rajzkiállításunkra a Lurdy Házban, ahol a 2 kategóriában indult pályázók (7-10 és 11-14 éves korig) közül 3-3 nyertes került ki. A díjazottak többsége még a helyszínen, tapsvihar keretében átvehette értékes nyereményét, de természetesen a távollévő dobogós pályázók is már kezükben foghatják oktatóprogramunkat és a támogatók által felajánlott díjakat.
Danyi Szabrinához, a 11-14 éves korcsoport
1. helyezettjéhez is megérkezett az értékes csomag
Gratulálunk minden kiállításra bejutott pályázónak, valamint köszönet minden kisdiáknak, hogy ötletekkel gazdag rajzokat küldve segítették a kabalafiguránk "megszületését"!