Gyűrthegységek
 

 
A gyűrthegységek a Föld legfiatalabb lánchegységei. Úgy keletkeztek, hogy a szárazföldi kőzetlemezek az egymással való ütközés következtében felgyűrődtek.

 



A gyűrthegységek esetében legtöbbször párhuzamos vonulatok alakulnak ki. Vannak olyan hegységek is, amelyek sorban csatlakoznak egymáshoz. Ezt hívjuk lánchegységnek.

A lánchegységek magashegységek, mert a magasságuk általában meghaladja az 1500 métert is. A párhuzamos vonulatok között alacsonyabban fekvő folyóvölgyek húzódnak.

Mivel a lánchegységek még fiatal hegységek, ezért nem pusztultak le annyira, tehát az érceik is megmaradtak és bányászhatóak. (Érceknek nevezzük azokat a kőzeteket, amelyekben sok fém vagy fémvegyület található, és ezeket gazdaságosan ki is lehet termelni.)

Az Andok az a lánchegység, amely ércekben a leggazdagabb. Az Andok Dél-Amerikában található.


Európa gyűrthegysége az olaszországi Appennin-hegység, vagy más néven az Appenninek. A hegység teljesen átszeli az olaszországi félszigetet.








Tanuljon a Te gyermeked is egyszerűen és játékosan
a Természetismeretből Ötös oktatóprogram segítségével!


 
Természetismeretből Ötös
5. osztályosoknak
Részletek>>
Megrendelem!

 
100%-os pénzvisszafizetési garancia!

Ha úgy érzed, hogy a Természetismeretből Ötös oktatóprogram nem segített gyermekednek a tanulásban, akkor visszafizetjük az árát, amennyiben a vásárlástól számított 30 napon belül jelzed ezt felénk.


 

Jelenleg itt vagyok:
Gyűrthegységek

Kapcsolat
Cím: 1015 Bp. Donáti utca 67. 3/13
Tel.: 06/70 940 6326
E-mail: info@tantaki.hu


TANTAKI BLOG




Facebook