Mi a különbség a gyors,- és a lassú haladású tanuló között? Először is kezdjük azzal, hogy mitől lesz valaki lassú tanuló?
Amitől más a gyors és a lassú tanuló észjárása, az az, hogy a gyors tanuló kényelmesen, azaz otthon érzi magát az adott tárgyban. Ez azért van, mert elég időt szánt annak a tanulmányozására. Sajnos a könyvek úgy vannak megírva, hogy a kitartás szükséges legyen a megértésükhöz és ha ebben gyermeke szűkölködik, akkor igazán nehézzé válik számára az iskola. De szerencsére a kitartás is fejleszthető. Elegendő sikerélménnyel növelheti gyermeke kitartását. Ha rájön, hogy ő is képes megérteni az eddig „kínai” tankönyveket, akkor onnantól ő is elkezd szárnyalni a tanulásban. Miért fontosak a képek?
Honnan tudjuk, hogy valóban megértette a tanultakat? Onnan, hogy a gyakorlatban is meg tudja csinálni. Egy sikeres ember azért lett olyan jártas a szakmájában, mert elég érdeklődő volt ahhoz, hogy mindent meg akart érteni benne. Vagyis addig járt utána, míg világossá nem vált a számára. Ha ezt egy szakkönyvből tette, és elakadt, akkor azt addig boncolgatta, míg meg nem értette, úgy, hogy el tudta végezni a gyakorlatban is. Így a végén profivá vált a témakörben. Nagy áldás a kitartás képessége, mert így a kihívások ellenére sem lankad az érdeklődése. Kitartás Valójában nem lenne szükség akkora kitartásra, ha a könyvek nem kényszerítenék rá a gyerekeket. Sajnos a mai tankönyvek csak egy réteg számára készültek, azoknak akik zsenik és a kihívásokat keresik már a gyerekkorban is. A többi gyerek ezekkel a könyvekkel csak kudarcot kudarcra halmoz, így igen gyorsan lankad a lelkesedésük és minél többször vallanak kudarcot, annál többet veszítenek az érdeklődésükből. Egy érthető és átlátható tananyagot minden gyerek felfog és nem kell szupermen-nek lenniük, hogy megértsék a „kínai” nyelven íródott könyveket is. Ebben könnyíti meg a Tantaki a dolgukat és veszi le a rájuk nehezedő terhet, miszerint már gyerekkorban ki kell állniuk a hét próbát, hogy fel tudjanak nőni. Ha még nem próbálta ki, most itt az alkalom! Tesztelje anyagainkat ingyenesen!>> Elegendő a részleges tudás?
De hogyan lát egy gyors tanuló? Vegyünk egy elsős példát. A feladat: (1 alma+1 alma+ 1 alma) * 2 = ? alma Ha belenézünk egy gyors haladású tanuló fejébe, akkor Ő így érzékeli ezt a feladatot: Ha pedig belenézünk egy lassú tanuló fejébe, akkor valami ilyesmit láthatunk: Ez azt mutatja, hogy a gyors tanuló azonnal lemásolta a fejében a feladatot képek formájában. Míg a lassú tanuló csak addig jutott el, hogy elvégezze az összeadást, de azt már nem tudta, hogy ezt kétszer kell vennie, hogy megkapja a végeredményt. Vagy ha egy törtes példát veszünk és meg akarjuk tudni, hogy mennyi egy alma 2/9-ed része, akkor egy gyors tanulónak ez a kép villan be: Vagyis először felosztja az almát 9/9-ed részre. A lassú tanulónak pedig zavaros a képlet, mert nem tudja, hogy a törtjel azt mutatja, hogy valamit egy adott részre kell osztani. Hihetetlen, hogy milyen tünetek lépnek fel, amikor erőfeszítést tesz a gyerek arra, hogy kényelmesen érezze magát a feladattal. Miközben megpróbál túljutni rajta, előfordulhat - tompultság - alvás - érzékelési zavarok - és testi kényelmetlenségek is. Ha nem adja fel, akkor ezek a reakciók eltűnnek. És egyre gyakorlottabban és rövidebb idő alatt megy rajtuk keresztül. Itt jön a képbe a Tantaki! Ha azt akarja, hogy ennyi erőfeszítésébe se kerüljön gyermekének a tanulás, akkor a Tantaki kiküszöböli ezeket a fázisokat és azonnal megérteti gyermekével azt, amivel eddig csak kínlódott. Győződjön meg a saját szemével! Próbálja ki ITT!>> Miért? Mert… - az alapokról indít, így nem zavarodik össze már a legelején, - egyszerű és érthető, így tutira megérti, - mindent megmagyaráz, így nem kell gyermekének zseninek lennie, mert minden le van írva, - nem használ idegen szavakat magyarázat nélkül, - képekkel illusztrálva segíti felfogni az összefüggéseket, - növeli a sikerek számát, így gyermeke újra visszanyeri önbizalmát, - és jutalmaz, ugyanis a végén egy oklevelet kapnak helyes megoldásaik nyugtázására. Statisztikák szerint azok a gyerekek akik a fenti dolgok hiányától szenvednek, elmenekülnek a tantárgy elől. Vagyis már nem tanulnak és iskolakerülők lettek. Ők nem sikeresek az életben, mert a siker kulcsa nem az, hogy megfutamodunk a nehézségektől, hanem hogy megtanuljuk azt érzékelni és kezelni. Szerencsére a Tantaki mellett ezekre nincs szükség. Abban segít, ami a leggyakoribb probléma a jelenlegi iskolarendszerben. Érthetően és magyarul fogalmaz. Eredményeképpen pedig gyermeke jegyeket javít.
Ha ezt Ön is szeretné elérni, akkor próbálja ki gyermeke és gyakoroljon! |