Évről-évre nem változnak annyit az érettségi típus feladatok, maximum 1-1 új példa kerül bele a feladatlapokra. Matematikából például mindig van valószínűség számítás, irodalomból érvelés, történelemből pedig első vagy második világháborúval foglalkozó feladatok.
Az oldalon 2005-ig visszamenőlegesen megtalálható minden érettségi (még a speciális középiskolák számára készített vegyipari alapismeretek vizsga feladatlapjai is) feladatlap, így mondhatjuk, nem érhet minket meglepetés az érettségin.
Matematikából a szöveges érettségi feladatok okozhatnak nehézségeket. Három darab komplexebb példával találkozhat gyermeked, szerencsére az egyiket kihagyhatja. Történelemből elengedhetetlen, hogy rendelkezzünk bizonyos háttértudással.
A vizsga második részén esszéfeladatokat kell írni. 2016. májusi történelem érettségin I. Károly Róbert gazdasági reformjairól kellett hosszabb esszét írni.
Először is készüljön fel becsületesen, gyakorolja be a korábbi érettségi vizsgák feladatait. Ez a módszer különösen a matematika érettségin hozhat eredményt. Hiába változnak a számok, a megoldási módszer ugyanaz marad. Iskola után gyakoroljon otthon. Lapozgassa a történelem atlaszt, hogy tudja, melyik térképen mit lát és, hogy hol találja az idősort.
A 3 vizsgából leginkább a matematika igényli a komplexebb háttértudást. Képleteket, kiszámítási módszereket kell tudnia gyermekednek. Matematika tudása hiányos? Az iskolai tanárja nem tudja vele megszerettetni a tantárgyat? Próbálja ki a Tantakit.
Próbáljátok ki az Érettségire felkészítő matematika oktatóprogramot.
Rengeteg példával, szöveges elmélettel
és hangalámondással gyakorolhat gyermeked a májusi vizsgára.
Amelyik példát nem érti, újból és újból kitöltheti, meghallgathatja.
Demó változatot most ingyenesen kipróbálhatod!
Kattints a gombra a demó elindításához!